Aktualności

Złote i Diamentowe Gody

 (link otworzy duże zdjęcie)

Złote i Diamentowe Gody to jubileusz, obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. 50 i 60 lat małżeństwa to wspaniały przykład do naśladowania. Wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem małżonkowie świadczą, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.

Z tej okazji w dniu 19 października 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie  z dostojnymi Jubilatami. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym p.w. św. Stanisława BM i Jana Chrzciciela w Gościeradowie. Po Mszy Świętej Jubilaci wraz z rodzinami udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie gdzie zostali odznaczeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie nadanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Gościeradów Pan Mariusz Szczepanik w towarzystwie Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Pana Grzegorza Tomczyka, Przewodniczącego Rady Gminy w Gościeradowie Pana Krzysztofa Galanta oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie Pana Romana Bissa. W uroczystości udział wzięła także Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gościeradowie Pani Dorota Karkusiewicz. Na uroczystości nie zabrakło również pamiątkowych dyplomów,  kwiatów, zdjęć i tortu. Padło także wiele ciepłych słów, podziękowań, życzeń, wspomnień i serdeczności. Wzniesiono także toast, życząc wszystkim Jubilatom sto lat pożycia małżeńskiego.

Wójt Gminy Gościeradów Pan Mariusz Szczepanik pogratulował małżonkom tak pięknego jubileuszu, wspólnego przeżycia wielu trosk, marzeń, tęsknot, małych i większych radości. Podziękował również i złożył  wyrazy uznania za dochowanie wierności przysięgi małżeńskiej, za trud zmagania się z prozą życia codziennego oraz za piękną postawę i wzór dla młodego pokolenia.

 

Uroczystość umilił wszystkim gościom występ Kapeli Ludowej w Gościeradowie.

 

Wszystkim Jubilatom życzymy kolejnych lat w zdrowiu, harmonii, miłości oraz radości.

 

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie  na mocy Postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przyznane zostały następującym małżeństwom:

 

Pary obchodzące jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego:

Janina i Marek Gązwa

Irena i Henryk Gołąb

Halina i Marian Goral

Teresa i Lech Grabowscy

Wiesława i Tadeusz Kamińscy

Zofia i Stefan Kołodziej

Leokadia i Bogumił Krasuccy

Salomea i Stanisław Kuśmierz

Czesława i Henryk Malinowscy

Henryka i Adam Mochol

Teresa i Józef Piaseccy

Elżbieta i Stanisław Pyź

Irena i Tadeusz Siepsiak

Helena i Stanisław Szewc

Izabela i Stefan Ufniarz

Matylda i Edward Wołoszyn

Wiesława i Andrzej Zugaj

 

Pary świętujące jubileusz 60 lecia pożycia małżeńskiego

Łucja i Stanisław Grot

Janina i Bohdan Słowak

Janina i Jerzy Szczesiak

Janina i Bogdan Wójcik

Irena i Stanisław Zawisza

Opublikowano: 23 października 2019 08:08

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 465

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Gościeradów

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.