Aktualności

Działka przy DPS stała się własnością Gminy

 (link otworzy duże zdjęcie)

Powiat Kraśnicki reprezentowany przez Zarząd Powiatu Kraśnickiego przekazał w darowiźnie aktem notarialnym w dniu 24 września br. Gminie Gościeradów reprezentowanej przez Wójta Mariusza Szczepanika działkę przy Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie.

Powyższa darowizna dotyczy nieruchomości niezabudowanej stanowiącej do tej pory własność Powiatu Kraśnickiego położonej w Gościeradowie, obręb Gościeradów Folwark, wpisanej do rejestru zabytków województwa lubelskiego, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 69/2 o pow. 1,0426 ha.

Powiat Kraśnicki przekazał w darowiźnie powyższą działkę z przeznaczeniem na realizację budowy hali widowiskowo - sportowej wraz z infrastrukturą. Termin rozpoczęcia budowy hali ustalony został nie później niż na rok  2023. Termin zakończenia inwestycji i oddania do użytkowania ustalony został na koniec roku 2026. W przypadku nie wywiązania się z w/w terminów Gmina będzie zobowiązana do dokonania zwrotu działki na rzecz Powiatu Kraśnickiego.

- Jestem szczęśliwy, że wiele lat naszych starań doprowadziło do dzisiejszego dobrego zakończenia. Dziękuję za darowiznę Zarządowi i Radzie Powiatu Kraśnickiego. – mówi Wójt Mariusz Szczepanik – Teraz czas na przygotowania do budowy pięknej gminnej hali sportowo-widowiskowej. 

Opublikowano: 24 września 2019 12:16

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 444

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Gościeradów

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.