Aktualności

Ponad 2 miliony 600 tysięcy na rewitalizację dla Gminy Gościeradów

Wizualizacja Centrum Kultury w Gościeradowie (link otworzy duże zdjęcie)

Remont byłego komisariatu, rewitalizacja stadionu i rozbudowa infrastruktury przy zbiorniku wodnym w Wólce Gościeradowskiej. Te trzy zadania współfinansowane ze środków unijnych będą realizowane w gminie Gościeradów w ramach programu rewitalizacji. Dotacje są już przyznane, pierwsze prace mają się rozpocząć w tym roku, a wszystkie pomysły powinny być zrealizowane w 2021.

Na inwestycje z Unii Europejskiej Gmina Gościeradów otrzyma ponad 2 miliony 600 tysięcy. Udział Gminy wyniesie jedynie 138 tysięcy złotych

- Budynek po byłym komisariacie policji w Gościeradowie Folwarku będzie gruntownie wyremontowany i rozbudowany na potrzeby planowanego centrum kultury. Budowany w latach 50. minionego wieku stadion był już kilka razy remontowany, ale tak gruntownej modernizacji jak planowana teraz jeszcze nie było - wylicza wójt gminy Gościeradów Mariusz Szczepanik. Z kolei w ramach rewitalizacji otoczenia stawu w Wólce Gościeradowskiej samorząd zamierza przede wszystkim wybudować groblę wokół całego zbiornika, a także zadbać o odpowiednią infrastrukturę.

- Mamy już podpisaną umową o przyznaniu dofinansowania i możemy przygotowywać przetarg na wykonanie robót. Jest szansa, że wykonawców wybierzemy w wakacje, pierwsze prace rozpoczną się jesienią, a zakończą w 2021 - prognozuje wójt Szczepanik.

Unijna dotacja będzie pochodzić z Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Opublikowano: 10 kwietnia 2019 14:22

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 414

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Gościeradów

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.