Aktualności

Ogłoszenie dotyczące szacowania strat w rolnictwie

 (link otworzy duże zdjęcie)

Ogłoszenie Wójta Gminy Gościeradów z dnia 22.06.2016 r.

 

 

W związku z wystąpieniem w dniu 20.06.2016 roku na terenie Gminy Gościeradów niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w postaci opadów gradu, uprzejmie informuję, że istnieje możliwość zgłaszania szkód w uprawach rolnych i budynkach.

W celu dokonania zgłoszenia należy złożyć oświadczenie o zaistniałych szkodach na formularzach dostępnych w Urzędzie Gminy, pokój Nr 5 oraz na stronie internetowej gminy w terminie do dnia 8 lipca 2016 r.

Zgłaszając szkody, w oświadczeniach należy wpisać wszystkie uprawy (gdzie wystąpiły i nie wystąpiły straty), zgodnie ze złożonym wnioskiem na dopłaty w ARiMR wraz z podaniem numeru działek. Do oświadczeń należy dołączyć kopię wniosku na dopłaty składane w ARIMR.

W przypadku gospodarstwa rolnego położonego na obszarze co najmniej dwóch gmin,
w których wystąpiły szkody, formularze oświadczeń składa się do każdej gminy oddzielnie, wpisując do nich tylko uprawy znajdujące się na terenie danej gminy.

W przypadku gdy gospodarstwo rolne posiada grunty rolne poza województwem lubelskim i na gruntach tych powstały szkody, rolnik kontaktuje się z gminami na terenie tych województw. Składa do nich odpowiednie dokumenty opracowane przez właściwe urzędy wojewódzkie lub inne instytucje, w zależności od procedury. Po sporządzeniu protokołów cząstkowych, producent rolny przekazuje je komisji właściwej ze względu na położenie największej części gospodarstwa, w celu sporządzenia protokołu zbiorczego.

 Formularze oświadczeń można również pobrać ze strony Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie: http://luwwlublinie.bip.gov.pl/rolnictwo/42279_procedura-szacowania-strat.html oraz poniżej.


Wójt Gminy Gościeradów

 Mariusz Szczepanik

  

Opublikowano: 22 czerwca 2016 10:09

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Oświadczenie o stratach w sadach [332.95 KB]

Oświadczenie rolnika budynki [261.39 KB]

Oświadczenie zwierzęta [299.63 KB]

Oświadczenie rolnika uprawy [445.3 KB]

Wyświetleń: 820

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Gościeradów

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.