Aktualności

Dożynki Gminne w Suchodołach

 (link otworzy duże zdjęcie)

Rolnicy z gminy Gościeradów podziękowali uroczyście za tegoroczne zbiory. Gospodarzem dożynek, które odbyły się w niedzielę 18 sierpnia, były tym razem Suchodoły. Uczestnicy dorocznego święta zebrali się na placu przy remizie OSP Suchodoły na dziękczynnej mszy świętej, którą odprawił proboszcz parafii w Liśniku Dużym ksiądz Piotr Mazurkiewicz. Podczas eucharystii poświęcił chleb, przyniesiony przez starostów dożynkowych - Annę Bral i Tomasza Robaka, którzy przekazali bochen wójtowi Mariuszowi Szczepanikowi.

W czasie mszy zostało też poświęconych 12 wieńców, przygotowanych przez sołectwa, koła gospodyń wiejskich i inne grupy wieńcowe. Wszystkie wzięły udział w dorocznym konkursie. Autorzy dożynkowych kompozycji postawili przed jurorami trudne zadanie, wykazując się starannością i kreatywnością. Ostatecznie członkowie jury postanowili przyznać dwa pierwsze miejsca ex aequo, a pozostałych autorów uhonorować drugimi nagrodami. Najwyżej ocenili Sołectwo Księżomierz Kościelna oraz wspólną kompozycję Sołectwa i KGW Szczecyn, które będą reprezentować Gminę Gościeradów w najbliższą niedzielę na Dożynkach Powiatu Kraśnickiego w Urzędowie. Pozostałe wieńce przygotowały sołectwa: Suchodoły, Łany, Aleksandrów, Salomin i Liśnik Duży, Klub Seniora w Gościeradowie, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Gościeradowie, Zespół "Senior-Wigor", Zespół Ludowy z Księżomierzy i KGW Marynopole.

Święto plonów było także okazją do ogłoszenia wyników konkursu na najładniejszy ogród, w którym jury oceniło 10 propozycji. Nagrodę za pierwsze miejsce odebrała Maria Herbert z Marynopola, dwie drugie trafiły do - Dominiki Płechy z Aleksandrowa i Anny Robak z Suchodołów, trzecią otrzymała Bożena Malinowska z Księżomierzy Gościeradowskiej, a właściciele pozostałych ogrodów zasłużyli na wyróżnienia.

Dożynkowe wieńce i różnorodne stoiska sołectw i kół gospodyń z gminy Gościeradów podziwiali m.in. starosta kraśnicki Andrzej Rolla, wicestarosta Karol Rychlewski oraz przedstawiciele wojewody i marszałka województwa lubelskiego. W rozrywkowej części dożynkowego festynu publiczność bawiła się w towarzystwie rodzimych artystów, przeważnie związanych z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gościeradowie. Byli to: Zespół Taneczny "FolWark", Zespół Ludowy z Księżomierzy, Zespół "Senior Wigor" z Salomina, Klub Seniora z Gościeradowa, Zespół "Senior+" z Księżomierzy i Aleksandrowa oraz Orkiestra Dęta i Kapela Ludowa z Gościeradowa. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności mieli również członkowie Grupy Akrobatycznej "Amino" z Annopola, a wieczorem uczestnicy dożynek bawili się przy muzyce zespołów - "Pluss" z Księżomierzy i "Young and Full of Energy" z GOK w Gościeradowie oraz gwiazdy wieczoru - dscopolowej grupy "Shine".

Opublikowano: 21 sierpnia 2019 12:49

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 502

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Gościeradów

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.