Aktualności

74 Rocznica Pacyfikacji Wsi Szczecyn

 (link otworzy duże zdjęcie)

2 lutego 1944 roku miejscowości Szczecyn, Wólka Szczecka, Karasiówka, Borów, Łążek Zaklikowski i Chwałowski zostały otoczone i zniszczone przez niemieckie oddziały SS, Wehrmachtu oraz oddziały SS Galizien. Na pamiątkę tego wydarzenia co roku 2 lutego w Szczecynie odbywają się obchody upamiętniające pacyfikacje.

Tegoroczne obchody upamiętniające pacyfikację Szczecyna rozpoczęła Msza święta odprawiona w Kościele Parafialnym w Szczecynie. Następnym punktem uroczystości był występ artystyczny zuchów i harcerzy z zastępu „Leśny krzyż”. O oprawę muzyczną całej uroczystości zadbała Orkiestra Dęta z Gościeradowa. Po zakończeniu Mszy świętej nastąpił przemarsz do odnowionej mogiły zbiorowej i jej poświęcenie przez księdza Piotra Wątrobę. Po wygłoszeniu przez Wójta Gminy Gościeradów i zaproszonych na uroczystość gości przemówień nastąpiło złożenie wieńców i wiązanek. Szczególnym wydarzeniem tegorocznej uroczystości było uhonorowanie Wójta Gminy Gościeradów medalem z okazji 75 lecia Narodowych Sił Zbrojnych. Medal ten został przyznany Wójtowi za zasługi dla kultywowania pamięci o działalności Narodowych Sił Zbrojnych przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Opublikowano: 02 lutego 2018 17:27

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 608

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Gościeradów

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.