Aktualności

Nowa posadzka w garażu OSP w Gościeradowie

Brama OSP Gościeradów (link otworzy duże zdjęcie)

Dzięki pozyskanym środkom od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i środkom własnym Ochotniczej Straży Pożarnej w Gościeradowie udało się przeprowadzić remont posadzki oraz wymienić bramę garażową w pomieszczeniach tutejszej jednostki.

W jednostce OSP w Gościeradowie dokonano remontu posadzek o łącznej powierzchni 130 m2 . Nową nawierzchnię wylano w trzech stanowiskach garażowych oraz w magazynku na sprzęt. Zakres prac obejmował także zakup i montaż bramy garażowej. Remont polegał na skuciu starej, spękanej posadzki następnie profilowaniu i utwardzeniu podłoża oraz wykonaniu nowej posadzki przemysłowej o grubości 15 cm. Całkowity koszt zadania wyniósł 16 500,00 zł z czego dotacja od Komendanta Głównego PSP – wyniosła 13 000,00 zł, a wkład własny jednostki OSP z Gościeradowa – 3 500,00 zł. Nowa posadzka będzie łatwiejsza w utrzymaniu a także przyjmie większe obciążenia.

Oprócz wykonanego samodzielnie remontu, OSP w swym wyposażeniu posiada niedawno zakupiony lekki samochód pożarniczy, na który uzyskali dofinansowanie w wysokości 140 000zł. Od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymali 50 000zł, od Gminy Gościeradów otrzymali 60 000zł oraz od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie otrzymali kwotę w wysokości 30 000 zł. Zakupiono samochód marki Ford Transit z silnikiem o pojemności 2,0 cm3 posiadający 130 KM. Pojazd dziewięcioosobowy, w pełni oznakowany, posiadający zabudowę na sprzęt pożarniczy w tylnej części. Dodatkowo wyposażony w hak holowniczy, co umożliwi strażakom podpięcie posiadanej już przyczepki z łodzią.

Opublikowano: 28 listopada 2017 14:15

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 414

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Gościeradów

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.